Συμμετοχή σε σχολική ημερίδα με θέμα: « Ασφαλής πλοήγηση στον Κυβερνοχώρο»

Την Πέμπτη 18-4-24 οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν σε Σχολική Ημερίδα στον Χώρο Τεχνών με θέμα: « Ασφαλής πλοήγηση στον Κυβερνοχώρο» που διοργάνωσε η ένωση Γονέων και Κηδεμόνων του Δήμου Βέροιας σε συνεργασία με την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Ν. Ημαθίας και τον Δήμο Βέροιας. Αξιωματικός της Υποδιεύθυνσης της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος Βορείου Ελλάδος ενημέρωσε τα παιδιά  για την ασφαλή χρήση του Διαδικτύου και την προφύλαξή τους από τους κινδύνους που διατρέχουν όταν βρίσκονται σε αυτό. Οι μαθητές/τριες παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και προσοχή την παρουσίαση που έγινε , κατέθεσαν προσωπικές τους εμπειρίες παραπλάνησης στο Διαδίκτυο και ερωτήματα που απαντήθηκαν από την Αξιωματικό.