ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Παιδιά, εκπαιδευτικοί και γονείς γέμισαν και πάλι τις αυλές και τις αίθουσες του σχολείου μας.

Το πρώτο κουδούνι της καινούριας σχολικής χρονιάς κάλεσε μαθητές και εκπαιδευτικούς να πάρουν μέρος σ’ ένα καινούριο ταξίδι, αναζητώντας τη γνώση και τη χαρά.

Αφού  έγινε η έπαρση της σημαίας, ακολούθησε ο καθιερωμένος Αγιασμός και οι ευχές της εκκλησίας και του Μητροπολίτη μας για μια δημιουργική χρονιά. Στη συνέχεια ο διευθυντής του σχολείου, κ. Γκιορτζής, διάβασε τις επιστολές του Υπουργού Παιδείας και του Περιφερειακού Διευθυντή και καλωσόρισε όλους τους μαθητές και ιδιαίτερα αυτούς της πρώτης τάξης. Στη συνέχεια οι μαθητές πέρασαν στις νέες τους αίθουσες, είχαν την πρώτη επαφή με τους δασκάλους τους και πήραν τα πρώτα τους βιβλία.

Ag. 1

Ag. 2

Ag. 4

Ag. 5