Ημέρα σχολικού αθλητισμού

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου το σχολείο μας στα πλαίσια της ημέρας σχολικού αθλητισμού προγραμμάτισε και υλοποίησε τα παρακάτω:

1. Ο κύριος Παπαδόπουλος, προπονητής του παγκρατίου, με τους αθλητές του παρουσίασε στα αγόρια των τριών μεγάλων τάξεων στοιχεία και τεχνικές του αθλήματος. Στη συνέχεια οι μαθητές δοκίμασαν κάποιες από τις βασικές κινήσεις του παγκρατίου.
  2. Τα κορίτσια των τριών μεγάλων τάξεων μυήθηκαν στον αθλητικό χορό κάτω από τους ήχους γνωστών μουσικών κομματιών με την καθοδήγηση της προπονήτριας Κικής Χωματά.
  3. Η μέρα έκλεισε με τους μαθητές και τις μαθήτριες των μικρών τάξεων να παρακολουθούν επίδειξη ρυθμικής και ακροβατικής γυμναστικής από αθλήτριες της Κικής Χωματά και της Παπαδοπούλου Έλσας.

Ευχαριστούμε θερμά προπονητές και αθλητές/τριες που ανταποκρίθηκαν πρόθυμα στο κάλεσμά μας.

Οι γυμναστές του σχολείου μας

Μπαμπίνα Έλενα

Γκάλαβος Χρήστος

sa10