Η συγγραφέας Αγγελική Δαρλάση στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 21-1- 22, οι μαθητές/τριες της Δ΄τάξης του σχολείου μας είχαν τη χαρά και την τιμή να  γνωρίσουν εξ αποστάσεως βέβαια, τη συγγραφέα Αγγελική Δαρλάση, και να συζητήσουν μαζί της για τον όμορφο κόσμο της λογοτεχνίας, τον μαγικό κόσμο του βιβλίου και το μαγευτικό μονοπάτι της συγγραφής.

Η συγγραφέας μίλησε με τα παιδιά για την αξία του βιβλίου και τη σημασία της ανάγνωσης για τον άνθρωπο .

Τα παιδιά όχι μόνο ενθουσιάστηκαν, αλλά ανέπτυξαν μαζί της κι έναν εποικοδομητικό διάλογο με τις πολύ εύστοχες ερωτήσεις τους, καθώς είχαν διαβάσει δύο βιβλία της : «Μεγάλοι, μικροί αγωνιστές του 1821» και το «Από Μακριά». Η  συγγραφέας μοιράστηκε μαζί τους τις πολύτιμες εμπειρίες της, αλλά και τις γνώσεις της.